Kancelář jako základ úspěchuVytvořte si útulné pracoviště!

Co zaplatíte za pronájem kanceláře?

Publikováno 29.09.2017 v 03:28 v kategorii BYDLENI, přečteno: 44x

Potřebujete větší kancelář nebo prostě jen změnit adresu? Někdy změna místa opravdu prospívá. Zvlášť pokud se podnikání rozrůstá a nemáte s kolegy dost místa. Není nic horšího pro motivaci k práci než nedostatek prostoru a soukromí. I adresa o vás hodně vypoví. Čím atraktivnější adresa, tím lepší to dělá dojem na klienty. Za atraktivní adresu ale dost zaplatíte. Komerční nájem zůstává pár let stále stejný. Jediné, co se mění, je pronájem luxusních kanceláří v rámci velkých komplexů. Za prestiž se prostě platí.

Kdy se vyplatí vyměnit kancelář?
KancelářMožná se bojíte, že přijdete o klienty? Nebo se bojíte, že nové místo bude dražší než si můžete dovolit?

Pokud se v kanceláři mačkáte, pak není důvod tam zůstávat déle, než je nutné.

Ke kvalitní prezentaci před klienty potřebujete dostatečně reprezentativní prostředí. Měli byste mít recepci, kde se vaši klienti ohlásí, zasedací místnost, kuchyňku a zázemí a samozřejmě dostatečný prostor pro všechny zaměstnance.

Kanceláře v Praze jsou dražší v poměru s jinými městy, jinak se ale už několik let jejich nájem nezvedl. Ani to tak nebude do budoucna.

Kde je nejdráž?

Čím blíže centru budete hledat, tím dražší pronájem čekejte. Je to i logické, za atraktivní adresu prostě zaplatíte. Na druhou stranu – takových nabídek najdete spoustu, majitelé domů nebo bytů někdy raději volí komerční pronájem než pronájem soukromý.

Záleží ovšem především na tom, jakou kancelář nebo jaký prostor hledáte. Pronájem kanceláře Praha vás nemusí nutně odřít z kůže. „Nejhůře“ jsou na tom prostory v business centrech, které jsou situovány poblíž center. Naopak kanceláře ve starší zástavbě jsou na tom stále stejně.

Nová kancelář, nový začátek

Ať se rozhodnete jakkoliv, samozřejmě bude záležet na tom, kolik můžete do nové kanceláře investovat. Z ekonomického hlediska zatím platí to, že pronájem komerčních prostor Praha stagnuje.

Což je pro podnikatele více než dobrá zpráva. Nová kancelář vám určitě prospěje. Někdy je nový začátek to nejlepší, co můžete udělat.

Komentáře

Celkem 0 komentářů

 • Neregistrovaný uživatel

  Jméno: Přihlásit se

  Blog:

  Obsah zprávy*:

  Kontrolní kód*:
  Odpovězte na otázku: Co je dnes za den?