Kancelář jako základ úspěchuVytvořte si útulné pracoviště!

Výhody a nevýhody velké kanceláře

Publikováno 19.03.2014 v 11:17 v kategorii EKONOMIKA, přečteno: 65x

Sháníte kancelář pro vaši firmu? Nevíte si rady, jakou zvolit? Často bývá jedním z prvních kritérií velikost kanceláře. Velká kancelář má své plusy i mínusy. Pro správný výběr je třeba si uvědomit, jaké potřeby firma má a jaký celkový koncept si představujete.

Velká kancelář? Jak pro koho
Recepce

Při výběru kanceláře je třeba přemýšlet nad tím, zda bude velká kancelář pro vaši firmu opravdu přínosem. Malá začínající firma s několika zaměstnanci nepotřebuje příliš velké prostory. Pokud ovšem vaše firma podniká ve výrobním odvětví, situace je zcela odlišná.

Firma podnikající v tomto oboru potřebuje ke své práci obvykle výrobní haly a další rozlehlé prostory. Co největší efektivity práce dosáhneme v případě, že kanceláře i výrobní prostory jsou na jednom místě. V tomto případě je větší kancelář vhodnější.

Open space? Ano či ne?
Pronájem kanceláře

Uvažujte o velké kanceláři na principu open space? Než to uděláte, zkuste se zamyslet, zda je pronájem kanceláře tohoto typu opravdu ideální pro vaši společnost.

Systém open space funguje na principu společného prostoru bez hranic. Umožňuje vedoucím neustálý dohled nad zaměstnanci a má podporovat týmového ducha a zlepšovat spolupráci.

Může mít ale i své značné nevýhody. Nedostatek soukromí a rušivý vlivů z okolí může naopak snižovat efektivitu zaměstnanců a také jejich spokojenost.

A na kolik to přijde?
Kanceláře v Praze

Finanční stránka samozřejmě není zanedbatelná. Velká kancelář logicky znamená větší finanční zátěž. Obzvlášť velké kanceláře v Praze mohou být pro některé začínající firmy téměř nedostupné.

Řešením může být Office centrum. Kanceláře v těchto centrech bývají často právě na principu open space. I přes drobné nevýhody je zde jednou ze značných výhod právě finanční stránka. U uzavřených kanceláří se totiž počítá s větší plochou na osobu než u otevřených. To znamená zásadní úsporu na nájmu.

Komentáře

Celkem 0 komentářů

 • Neregistrovaný uživatel

  Jméno: Přihlásit se

  Blog:

  Obsah zprávy*:

  Kontrolní kód*:
  Odpovězte na otázku: Co je dnes za den?